Najlepsza reklama gier dla dzieci i nie tylko – TOP 7

Zastanawialiście się kiedykolwiek co sprawia, że decydujecie się kupić właśnie tę konkretną grę spośród wielu innych dostępnych na rynku?

Z pewnością na taką decyzję wpływa wiele czynników. Ja zwykle w takiej sytuacji przeglądam strony internetowe i sprawdzam, jakie umiejętności i kompetencje konkretne gry rozwiną i wzmocnią u moich domowników. Najtrudniejsze jest jednak to, że obecnie wybór gier dla dzieci jest bardzo szeroki a wiele z nich ma bardzo rozbudowany wachlarz zalet, które mają pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci. Sama analiza różnych gier dostępnych na rynku jest cenna, jednak nie zawsze pomaga podjąć decyzję – która z nich będzie tą najlepszą dla naszego dziecka.

Zdarza się, że kupujemy dziecku grę, którą akurat zobaczyliśmy w reklamie lub w gazetce promocyjnej. Sama się na tym złapałam kilka razy a później plułam sobie w brodę, bo dzieciaki grę rzuciły w kont a moje pieniądze wylądowały w koszu.

Kilka tygodni temu wydarzyła się rzecz niezwykła. Pojechaliśmy całą rodziną w odwiedziny do mojego kuzyna. Nasze dzieci były bardzo podekscytowane, bo wiedziały, że wujek ma czterech synów i z pewnością będzie to weekend pełen zabawy. My z mężem byliśmy przygotowani na dziecięcy „żywioł”.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce zastaliśmy podejrzaną ciszę. Na nasze zapytanie o chłopców ich rodzice odpowiedzieli, że są zajęci – bo grają w gry. Kiedy weszliśmy do ich pokoi okazało się, że wcale nie były to gry komputerowe, czy wymagające sprzętów elektronicznych. Czterech chłopców w różnym wieku było pochłoniętych grami logicznymi Wydawnictwa IUVI GAMES. Nasze dzieci chętnie do nich dołączyły i najpierw bacznie obserwowały strategie i sposób gry a później same próbowały swoich sił.

Gry niesamowicie zachwyciły mnie i moje dzieci, więc uchylę Wam rąbka tajemnicy i po krótce je przedstawię:

Trucky 3

Samochodowa gra logiczna, w której trzeba użyć sprytu i wyobraźni przestrzennej. Gracz musi zmierzyć się z 48 zadaniami, które polegają na umiejętnym załadowaniu klocków do ciężarówek. Klocki mają różne kształty i piękne kolory. Gra świetnie angażuje dzieci do szukania rozwiązań podczas napotkanych problemów oraz ćwiczy sprawność manualną małych rączek.

Dzieciom spodoba się również fakt, że po skończonych rozgrywkach, elementami gry można bawić się jak zwykłą zabawką.

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza +3lat.

Rozwija:

  • wyobraźnię przestrzenną
  • koncentrację uwagi i spostrzeganie
  • rozwiązywanie problemów
  • umiejętność planowania

Kamelot JR

Jest to gra, która zaciekawi zarówno chłopca i dziewczynkę. Dziecko może zamienić się w konstruktora i zbudować zamek o fantazyjnych kształtach. Poziom trudności dostosowany jest zarówno dla graczy początkujących, jak i tych zaawansowanych – jest aż 48 zadań, nikt się przy tym nie nudzi!

Klocki są wykonane z wysokiej jakości drewna, mają różne kształty i są bezpieczne dla dzieci. Budowlę ubogacają figurki: rycerz i królewna, dzięki którym dzieci mogą wymyślać i opowiadać rozmaite historie.

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza +4 lat.

Rozwija:

  • elastyczne myślenie
  • wyobraźnię przestrzenną
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • koncentrację, logikę i planowanie

Zwierzaki na wsi

Zwierzaki na wsi skradły serca moich dzieci od pierwszego wejrzenia. Wszystko za sprawą przepięknych figurek przedstawiających świnie, krowy, konie i owiec. Zadaniem gry jest umiejętne rozdzielenie zwierzaków na pastwisku w osobnych zagrodach oraz zapewnienie im dostępu do wody – jest aż 60 różnych zadań do wykonania!

Dzieci pokochają tę grę za jej proste zasady i urocze figurki.

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza +5lat.

Rozwija:

  • wyobraźnię przestrzenną
  • planowanie i rozwiązywanie problemów
  • koncentrację i elastyczne myślenie

Łowcy duchów

Gra logiczna o intrygującej tematyce sprawdzi się nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Dzięki rozgrywkom gracz może odkryć, co takiego robią duchy w nawiedzonym domu – jest aż 60 różnych zadań do wykonania!

Gra jest kompaktowa – idealnie nadaje się do podróży.

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza +5lat.

Rozwija:

  • percepcję wzrokową
  • wyobraźnię przestrzenną
  • rozwiązywanie problemów
  • koncentrację uwagi i logikę

Parada pingwinów

Pingwiny urządzają paradę i warto do nich dołączyć! Magnetyczna gra logiczna posiada aż 48 zadań o różnym poziomie trudności – zapewni rozrywkę każdemu dziecku na wiele godzin!

Gra spokojnie zmieści się do plecaka a dzięki magnetycznym płytkom – idealnie sprawdzi się podczas podróży samochodem.

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza +5lat.

Rozwija:

  • wyobraźnię przestrzenną
  • koncentrację uwagi
  • umiejętność rozwiązywania problemów

Blok w blok – pojedynek

Gra polega na układaniu klocków w swoim kolorze w taki sposób, żeby na końcu gry były bardziej widoczne niż te, należące do przeciwnika. Wymaga to dobrze zaplanowanej strategii oraz umiejętność planowania swoich ruchów i przewidywania działań przeciwnika. Gra posiada aż 80 zadań o narastającym poziomie trudności.

Gra jest idealnym pomysłem na miłośników gier logicznych – zmieści się do plecaka! Można w nią grać samemu lub rozwiązywać łamigłówki wspólnie z innymi.

Gra jest przeznaczona dla jednego lub dwóch graczy +10lat.

Rozwija:

  • wyobraźnię przestrzenną
  • elastyczne myślenie
  • planowanie i koncentrację
  • umiejętność rozwiązywania problemów

IQ Arrows

Jest to wyjątkowa gra logiczna, która posiada aż 120 zadań – od łatwych do ekspertów. Sprawdzi się świetnie jako gimnastyka dla mózgu – gracz musi znaleźć rozwiązanie, podążając za kierunkami strzałek i ich kolorami.

Gra jest niewielka a dzięki temu świetnie się nada jako przekąska dla mózgu w podróży i nie tylko!

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza +6lat.

Rozwija:

  • koncentrację uwagi i spostrzegawczość
  • logiczne myślenie
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • wyobraźnię przestrzenną

To była najlepsza reklama gier dla dzieci, jaką kiedykolwiek widziałam.

Przede wszystkim dlatego, że dzieci w różnym wieku były nimi zainteresowane a same gry nie leżały w kącie – widzieliśmy to na własne oczy! Po drugie – każda gra zaciekawiła także nas rodziców i również świetnie się przy nich bawiliśmy. Po trzecie – wykonanie gier było bardzo estetyczne i solidne – z dbałością o każdy szczegół i bezpieczeństwo dzieci.

I żeby było jasne. Najlepsze gry dla dzieci i tych trochę starszych to te, które naprawdę są grane i nie kurzą się na półce. Gry od IUVI GAMES powalają na kolana – sprawdziłam i z całego serca polecam!

Agnieszka Alicka

Wpis powstał we współpracy z IUVI GAMES.

Podziel się dobrą treścią i udostępnij wpis!

Share: