Prosty sposób na udane Walentynki

Dawno, dawno temu żyli sobie zakochani. Randkowali, obsypywali się pocałunkami a wspólnych rozmów nie było końca. Wzięli ślub, pojawiły się dzieci i randki się skończyły.

I na tym można byłoby zakończyć tę historię. Jednak perspektywa nudnego życia, głównie rodzicielskiego nie należy chyba do tych najbardziej atrakcyjnych, prawda?

Proza życia zabija powoli

Rutyna wkrada się do każdego związku i to jest normalne. Dzięki niej zapewniamy sobie pewne poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności. Potrafi ona jednak bardzo powoli i niepostrzeżenie okraść nas z radości i spontaniczności wspólnych spotkań „sam na sam”, rozmów, intymnych zbliżeń. Rutyna wciąga nas w wir obowiązków domowych, wychowawczych i opiekuńczych.

Jesteśmy zabiegani, niewyspani – przestajemy się starać o siebie. W naszych rozmowach dominuje temat zakupów, sprzątania i wychowywania dzieci. Małżeństwo staje się wyłącznie instytucją organizującą życie rodzinne i wychowawcze. Nie tak miało być, prawda?

Nie zgadzaj się na bylejakość

Nie znam osobiście osoby, która zawierając związek małżeński miała w perspektywie takie właśnie życie – owiane nudą. Niektórzy mogliby powiedzieć, że takie jest życie. I być może mają rację. Tak może wyglądać wspólne życie małżeńskie, jeśli damy się zamknąć w ramy codziennej rutyny i obowiązków. Bez codziennej pielęgnacji i dbania o związek – nasze wspólne życie będzie nudne a małżeńska relacja byle jaka.

Nie lubię bylejakości. Bylejakość to dla mnie żadna jakość. Dlatego każdego dnia staram się pielęgnować swoje małżeństwo i dbać o naszą relację. Wiem, że to w jaki sposób zabiegamy o naszą bliską relację dziś, zaprocentuje w przyszłości.

Do tanga trzeba dwojga

Bądźmy dla siebie priorytetem. Miłość małżeńska jest fundamentem dla całej rodziny. Przede wszystkim dlatego, że mąż i żona powinni być dla siebie wsparciem w każdej sytuacji oraz wzorem i zachętą dla dzieci. Każdego dnia staramy się usilnie, żeby być wzorowym pracownikiem, kochającym rodzicem – dlaczego by nie podejść w ten sposób do współmałżonka?

I żeby było jasne. Wiem, jak wygląda codzienność z małymi dziećmi. Zdaję sobie sprawę, że dzień w pracy potrafi człowieka wykończyć a popołudniowe kłótnie i wrzaski dzieci – dobić. Nie wspomnę już o przewlekłych dziecięcych infekcjach i nieprzespanych nocach.

Nie można się jednak nieustannie tłumaczyć dziećmi, zmęczeniem, niewyspaniem i rozdrażnieniem po ciężkim dniu w pracy. Prawda jest taka, że czas ucieka. Dzień goni za dniem a brak czasu na wspólne spotkanie, randkę robi swoje.

Wiem jak to jest, kiedy w domu są małe dzieci a roboty po pachy. Jednak dzieci za kilkanaście lat opuszczą dom  a małżeństwo zostanie. Zaniedbane małżeństwo jest jak zapuszczony ogród – jego urok zanika a w konsekwencji ginie.

Najlepszy sposób na domową randkę tylko we dwoje

Wspólnie z mężem opatentowaliśmy nasz własny sposób na randkę w domu, który zawsze się sprawdza. Podczas wspólnego czasu tylko we dwoje najważniejsze jest dla mnie delikatne wydobywanie najpiękniejszych skarbów z naszych wnętrz – bo przecież dzięki temu nasza relacja będzie trwała i piękna, prawda?

Z miłością jest jak ze sztuką – należy się z nią obchodzić delikatnie. 

Jedną z naszych wspólnych pasji, przy których uwielbiamy się zapomnieć są gry planszowe. Chciałabym Wam przybliżyć nasze ostatnie odkrycie.

Minerały to gra planszowa, która jest abstrakcyjnym dziełem sztuki! Skradła nasze serca nie tylko ze względu na swój charakter i przebieg, ale przede wszystkim za piękno wizualne. Wszystkie ilustracje zawarte w grze zostały wykonane własnoręcznie przy pomocą tradycyjnej techniki akwareli.

Każdy element gry jest po prostu cudny a ułożone w całość wprawiają każdego w zachwyt. Podczas gry wcielamy się w geologów, którzy wydobywają z głębi ziemi wspaniałe bogactwa – drogocenne minerały. Gra pobudza logiczne myślenie, wyobraźnię oraz uczy planowania i przewidywania. Można w nią grać we dwoje lub w większym gronie.

Najważniejsze jest również to, że w całości została ona wymyślona, zaprojektowana i wydana w Polsce przez IUVI GAMES. Można ją kupić w najlepszych sklepach z grami.

Odkrywajcie codziennie najpiękniejsze skarby we wzajemnej relacji. To ciężka praca ale z pewnością przyniesie Wam splendor i radość na długie lata.

Agnieszka Alicka

Wpis napisałam we współpracy z IUVI GAMES.

Podziel się treścią i udostępnij wpis!

Share: