Idealny prezent dla dziecka pod choinkę

Zbliża się czas świątecznych przygotowań. W całym tym świątecznym szaleństwie – między sprzątaniem i zakupami a pieczeniem i gotowaniem – nie można zapomnieć o wybraniu idealnego prezentu dla dziecka od choinkę.

Czym więc się kierować przy wyborze idealnego prezentu dla dziecka?

Wpis z przymrużeniem oka 😉

Każdy rodzic wie, jakiego typu zabawki dla dziecka na pewno nie kupi:

  1. Zabawka grająca na baterię – nie dość, że głowa od nich boli, baterie szybko się wyczerpują, to jeszcze wgrana melodia zapisuje się w pamięci i nieświadomie nucisz ją nawet po zaśnięciu dziecka. Nie wspomnę już o tym, że same potrafią się włączyć w nocy, wystraszyć rodziców a co gorsze – obudzić dzieci.
  2. Zabawka angażująca rodziców – zamiast spokojnie wypić kawkę i zjeść serniczek między Świętami a Nowym Rokiem będą wołania „Mamo, Tato zagraj ze mną”, „Nie mogę połączyć klocków”, „Zdejmij mi ubranko z lalki”.
  3. Zabawka typu glut – doskonały powód do zamówienia firmy sprzątającej i piorącej dywany. Kto miał – ten wie.
  4. Zabawka z drobnymi elementami – zabawi dziecko na 10 minut a do sprzątania zaangażuje całą rodzinę na dobrą godzinę.
  5. Słodycze – szkodliwe dla zębów i zdrowia a do tego rozstrajają energetycznie – samo zło!

Jako rodzice zdajemy sobie przecież sprawę, że idealny prezent dla dziecka pod choinkę powinien być kreatywny, edukacyjny i ogólnie pozytywnie wpływający na rozwój. Dobrze, jeśli dziecko będzie nim zainteresowane i zajmie się zabawką samo na tyle, żeby nie wylądowała po godzinie w kącie pokoju.

No, ale to nasze rodzicielskie wyobrażenia o idealnym prezencie dla dziecka pod choinkę.

Jeśli wybór idealnego prezentu dla dziecka pod choinkę wywołuje jakiekolwiek wątpliwości w Twojej głowie – dam Ci jedną złotą radę: prezent ma się przede wszystkim podobać Twojemu dziecku.

Nie wiem, jakie zwyczaje panują w Twojej rodzinie jeżeli chodzi o obdarowywanie dzieci prezentami, zabawkami. W moim domu dzieci dostają prezenty – zabawki dosłownie „od święta”. W ciągu całego roku zdarza się, że dostają nowe kredki, farby i inne przybory codziennego użytku ale traktujemy je jako coś, co w domu zawsze powinno być. Prezent natomiast jest w moim odczuciu spełnieniem marzeń – nie tych rodzicielskich, ale przede wszystkim dziecka.

Agnieszka Alicka

Jeśli artykuł Ci się spodobał – udostępnij!

Share: