Zakoduj w dziecku zabawę!

Czy zastanawialiście się jaki zawód będą wykonywały Wasze dzieci w przyszłości? Być może za 10-20 lat świat, w którym żyjemy będzie jeszcze bardziej obfitował w nowe technologie niż teraz. Warto wyposażyć dzieci w umiejętności i wiedzę, które będą wykorzystywać w budowaniu swojej przyszłości.

Jeśli Wasze dzieci są ciekawe świata i lubią zdobywać nowe umiejętności – koniecznie musicie sprawdzić grę planszową „Zakodowany zamek” od Kapitan Nauka. Już czteroletnie dzieci mogą nauczyć się dzięki niej podstaw programowania nie korzystając przy tym z komputera.

Podczas gry, dzieci mogą zamienić się w sprytnego czarodzieja i opracować sposób zdobycia skarbów, zanim zrobi to duch. Dzięki układaniu odpowiednich sekwencji kart – które są drogą czarodzieja do skarbów – dzieci uczą się stosowania zrozumiałych komunikatów i algorytmów. Mogą dzięki temu rozwijać kreatywność, logiczne myślenie oraz koncentrację. Wspólne ustalanie strategii przez graczy pomaga w rozwijaniu umiejętności współpracy i wytrwałości podczas wykonywania zadania.

Gra „Zakodowany zamek” jest sprawdzona i polecana przede wszystkim przez ekspertów :

„Oryginalna gra kooperacyjna o interesującej fabule i intrygującej szacie graficznej, wprowadzająca w podstawy programowania oraz tworzenia algorytmów. Podczas nabywania umiejętności kodowania gracze współpracują ze sobą, doskonaląc kompetencje społeczne i cyfrowe – kluczowe w nowym społeczeństwie informacyjnym. Wartościowa pomoc dydaktyczna dla nauczycieli edukacji początkowej oraz emocjonująca gra rodzinna o walorach integrujących.”

dr Aleksandra Szyller, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, właścicielka firmy szkoleniowej www.mamtemoc.edu.pl

Gra „Zakodowany zamek” wykorzystuje STEM, czyli nowe podejście do procesu uczenia się – łączy ze sobą nowe technologie, nauki ścisłe, inżynierię i matematykę. Taka integracja rozwija u dzieci umiejętność rozwiązywania problemów i zdolność analizowania informacji.

Od siebie dodam, że gra jest bardzo ładnie i solidnie wydana – to lubię najbardziej. Barwne ilustracje na planszy i elementach gry są zachętą nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Zastanawiasz się, co robić podczas długich jesiennych wieczorów lub nie masz pomysłu na prezent? – koniecznie sprawdź grę „Zakodowany zamek” od Kapitan Nauka!

Grę kupisz TUTAJ.

Gra świetnie sprawdzi się w domu oraz jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli.

Polecam jako mama i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

Agnieszka Alicka

Wpis napisałam we współpracy z wydawnictwem Kapitan Nauka.

Podziel się w komentarzu swoją opinią na temat sposobu spędzania wolnego czasu jesienią i poleć grę, którą najbardziej lubią Twoje dzieci!

Share: