Mamie nie wypada!

Zostałaś mamą? Od tej chwili zapewne wiele razy słyszałaś, czego mamie nie wypada.

Mamie nie wypada – można to wyczuć w czyimś spojrzeniu, westchnięciu a innym razem w konkretnych wypowiedziach.

Mamie nie wypada być atrakcyjną

Mama powinna przede wszystkim dbać o wygląd swoich dzieci i to im poświęcać jak najwięcej uwagi! To dzieci powinny chodzić czyściutkie, pachnące, mieć wszystko doprane i wyprasowane. Ty możesz mieć bluzkę z wczorajszą plamą od sosu i zaciekami z własnego mleka. Mamie nie wypada nosić mocniejszego makijażu, ubrań z najnowszej kolekcji, butów na szpilce. Był na to czas w bezdzietnej młodości!

Mamie nie wypada uprawiać sportu

Jeśli masz siłę na sport, to widocznie niewystarczająco zajmujesz się dziećmi! Prawdziwa matka nie ma siły ani ochoty na dodatkowe zajęcia. Poza tym, matka nie musi być szczupła, ani sprawna fizycznie – wystarczy, że dodźwiga zakupy z wózkiem na 3 piętro i odkurzy mieszkanie po zabawie z dziećmi.

Mamie nie wypada spędzać czasu bez dzieci

Nie przystoi matce wychodzić samej, z mężem lub z koleżankami. A szczególnie, jeśli dziecko dopiero się urodziło, albo jest przeziębione lub zaczęło podstawówkę … Powodów jest wiele. Na plotki i kawki był czas za młodu. Matka powinna zająć się obowiązkami. Masz dzieci to powinnaś siedzieć w domu!

Mamie nie wypada robić obiadu z mrożonek

Jeśli jesteś mamą to nie przystoi Ci iść na łatwiznę i gotować obiadu z mrożonek. Jako matka powinnaś przygotowywać tylko wartościowe posiłki dla całej rodziny. Pamiętaj, że porządek w domu i gotowanie świadczy o kobiecie – musisz być więc dobrze zorganizowana!

Mamie nie wypada pić alkoholu

Matka powinna zajmować się dziećmi. To główny obowiązek a alkohol nazbyt rozluźnia. Spożywanie alkoholu przez matkę źle o niej świadczy i nie jest to dobry przykład dla dzieci.

Mamie nie wypada być sexy

Sexy mogłaś być dla męża zanim pojawiły się dzieci. Matce nie przystoi kusić, przyciągać uwagi i zachowywać się w taki sposób! Prawdziwa matka powinna dać mężczyźnie dobrze zjeść, odpocząć, wyspać się a sama czuwać nad spokojnym snem dzieci.

Jeśli kiedykolwiek obiło Ci się o uszy, czego „mamie nie wypada” to wiedz, że możesz a nawet powinnaś zrobić zupełnie odwrotnie! Jeśli tylko masz ochotę, bądź atrakcyjna i seksowna, wysportowana i zadbana. Wyskocz z przyjaciółkami na szalone zakupy i przynieś rodzinie kupny obiad. Wypij z mężem lampkę wina albo całą butelkę i bawcie się dobrze! Szczęśliwa mama – zadowolone dzieci. Wszystko z głową!

Agnieszka Alicka

Jeśli artykuł Ci się spodobał – udostępnij!

Share: