Czas start!

To mój pierwszy wpis na blogu. Długo się do niego zbierałam, choć pomysł pojawił się już kilka miesięcy temu.

Jeśli coś tworzę, piszę to lubię, gdy jest to w stu procentach dopracowane. Wtedy jestem zadowolona z efektów. W takich właśnie okolicznościach wiele z moich pomysłów, inicjatyw odeszło w niepamięć. Bo albo zwlekałam z działaniem tak długo aż ktoś inny wpadł na ten sam pomysł i po prostu wdrożył go w życie, albo przekazywałam innym swoje pomysły i oni je realizowali, ale już pod swoim imieniem i nazwiskiem. Albo czas mijał i to, co wydawało mi się być atrakcyjne, przestawało takie być, bo zmieniały się okoliczności i możliwości już nie te. Za każdym razem pozostawałam z refleksją, że warto było może być bardziej odważną i spróbować. Od męża często słyszę: Po prostu zacznij, później zawsze możesz coś zmienić. Oczywiście, że się z nim zgadzam i z czystym sumieniem powtórzyłabym innym takie słowa na start. 

Nie czuję się komfortowo w byciu początkującą w żadnej dziedzinie. Zwykle każde pierwsze działania są dla mnie dużym wyzwaniem i wywołują delikatnie mówiąc lekkie spięcie. Teraz również jest nie inaczej.

Po ostatnich rozmowach z mężem i przyjaciółmi postanowiłam napisać pierwszy wpis a nie tylko go planować i nieustannie doskonalić na nowo.

Na blogu podzielę się z Wami, jak radzę sobie z niezdrowym perfekcjonizmem, jak odpuszczam zbyt wysokie wymagania względem siebie i innych, jak uczę się odpoczywać i uwalniać z szeroko pojętego planowania i ciągłej kontroli.

Agnieszka Alicka

Share: